Rusza e-Journalism University – szkoła nowoczesnego dziennikarstwa

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza do wzięcia udziału w projekcie szkoleniowym dla dziennikarzy piszących do Internetu. Projekt e-Journalism University jest przez Stowarzyszenie Prasy Lokalnej pod patronatem Google. 

E-Journalism University to cykl szkoleń w formie webinarów przeznaczonych dla dziennikarzy. Obejmuje swym zakresem kompleksowe szkolenie z działania redakcji portali informacyjnych, tworzenia dobrego contentu, materiałów online ich przetwarzania i monetyzacji treści.  

Uniwersytet został podzielony na trzy 8-tygodniowe semestry. W ramach każdego semestru działać będzie od 6 do 10 bloków tematycznych (katedr). Katedry prowadzone są przez wykładowców realizujących konkretny program szkoleniowy.    Jeden uczestnik może zapisać się maksymalnie do 3 katedr w tym samym semestrze.

Szkolenia są bezpłatne jednak uczestnik wpłaca opłatę rejestracyjną tzw. wpisowe w wysokości 100 zł za jedną katedrę.   Szkolenia kierowane są dla wszystkich dziennikarzy, którzy tworzą treści do portali internetowych. Zarówno dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki, jak i dla dziennikarzy z większym doświadczeniem. Celem szkoleń jest podniesienie kompetencji cyfrowych dziennikarzy tworzących treści do swoich portali informacyjnych i mediów społecznościowych.   Szkolenia prowadzone są przez wysokiej klasy wykładowców, którzy posiadają praktyczną wiedzę i potężne doświadczenie zdobyte w pracy redakcyjnej i naukowej.

W pierwszym semestrze zajęcia poprowadzą:

  • Paweł Nowacki – Monetyzacja w sieci. Subskrypcje
  • Katarzyna Szpor – Przyszłość mediów – główne zjawiska i trendy kształtujące media światowe i polskie
  • Piotr Zieliński – Jak być dobrym dziennikarzem w cyfrowej erze
  • Michał Wyrostkiewicz – Etyka i aksjologia komunikacji
  • Adrian Gamoń – Skuteczna komunikacja w mediach cyfrowych
  • Rafał Kozłowicz – SEO w pracy redakcji
  • Katarzyna Szpor – Nowe formy narracji – kiedy tekst to za mało
  • Tomasz Pawęzka – Formaty content marketingu – Podcast

Szczegółowe informacje o programach, terminach, zapisach i informacje o wykładowcach znajdują się na stronie internetowej projektu TUTAJ

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń oraz do zapisów.  

Pobierz informator >> TUTAJ