PROJEKTY:

Drugie Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych Lokalsi 4.0, 2.03.2022

Drugie Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych odbyło się 2 marca 2022 roku. Niestety ze względu na sytuację pandemiczną Forum miało formułę online. Nasze Forum było kolejnym krokiem w jednoczeniu się lokalnych mediów – przede wszystkim w zakresie formowania wspólnej oferty reklamowej. Podczas Lokalsów miały miejsce nie tylko prelekcje, ale też debaty. Forum to naprawdę wyjątkowa inicjatywa, której celem jest wsparcie mediów lokalnych, pomoc w zdobywaniu wiedzy na temat nowych technologii i wykorzystaniu ich w rozwoju lokalnych portali.

Tutaj dostępna jest transmisja z Drugiego Ogólnopolskiego Forum Mediów Lokalnych Lokalsi 4.0

Konkurs Local e-Journalism Awards 2021

Konkurs Local e-Journalism Awards to pierwszy konkurs  to pierwszy w Polsce konkurs, który został zaadresowany tylko do dziennikarzy i wydawców lokalnych portali internetowych. 

Konkurs wystartował 28 grudnia 2021 roku, a zgłoszenia dotyczące publikacji z roku 2021 można nadsyłać do końca stycznia 2022 roku. Nagrody można zdobyć w następujących kategoriach: najlepszy portal lokalny, news, zdjęcie, fotoreportaż/ fotorelacja, reportaż filmowy/ film/ wideo, Local Economy Awards, Local Creative Awards, Pro Bono Publico im. Stefana Bratkowskiego.

Głównym Partnerem Konkursu jest firma Google Polska, a Mecenat objął Bank Gospodarstwa Krajowego.

Wyniki zostały ogłoszone na uroczystej Gali 

E-Journalism Academy

e-Journalism University to projekt szkoleniowy dla dziennikarzy piszących do Internetu prowadzony przez Stowarzyszenie Prasy Lokalnej pod patronatem Google. Jest webinarowym cyklem szkoleniowym przeznaczonym dla dziennikarzy. Obejmuje swym zakresem kompleksowe szkolenie z działania redakcji portali informacyjnych, tworzenia dobrego contentu, materiałów online ich przetwarzania i monetyzacji treści

Strona Akademii oraz wszelkie szczegóły TUTAJ

E-Journalism Academy Camp 2021

Stowarzyszenie zorganizowało obozy szkoleniowy E – JOURNALISM ACADEMY CAMP 2021. Obóz dedykowany był dla dziennikarzy internetowych do 28 roku życia. Celem szkolenia było podniesienie kompetencji cyfrowych dziennikarzy tworzących treści do swoich portali informacyjnych.

Podczas szkolenia omówione zostały tradycyjne gatunki dziennikarskie pod kątem wykorzystania ich w Internecie. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in. jak konstruować newsy, reportaże i felietony, poznajali też tajniki promocji kontentu w sieci z wykorzystaniem  mediów społecznościowych, newsletterów, pozycjonowania oraz e-reklamy.

Obóz szkoleniowy podzielony  był na dwa turnusy w terminach 13 – 17 września i 20 – 24 września 2021 roku. 

Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych Lokalsi 4.0, Warszawa 20-21.02.2020

I Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych LOKALSI 4.0 było wyjątkową inicjatywą podjętą przez Stowarzyszenie. Jej celem było wsparcie lokalnych mediów w zdobywaniu wiedzy na temat nowych  technologii i wykorzystaniu ich do rozwoju. To spotkanie, podczas którego można było zdobyć wiele cennej wiedzy od najlepszych specjalistów i praktyków w zakresie m.in. social media, big data, design thinking czy tworzenia kontentu. 

Do udziału w Forum zaproszeni byli wydawcy lokalnych gazet oraz portali internetowych, a zajęcia odbywały się w najbardziej kreatywnym miejscu w Polsce, czyli Campus Warsaw – Google for Startups Campus. Co warto wspomnieć, udział w Forum był bezpłatny

LOKALSI 4.0 to przedsięwzięcie realizowane przez Stowarzyszenie Prasy Lokalnej, a całą inicjatywa odbyła się dzięki wsparciu Google News Initiative.

Konkurs Znaki Dobra

ZNAKI DOBRA 2019 – LAUREACI
 
W poznańskim Pałacu Działyńskich ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu dziennikarskiego ZNAKI DOBRA 2019.
 

Kapituła konkursu w składzie: Leszek Jankowski, Tadeusz Kierys, Zbigniew Ostrowski (sekretarz), dr Agnieszka Woch-Juchacz, Grażyna Wrońska, Aleksandra Wyganowska (przewodnicząca) przyznała nagrody regulaminowe dziennikarzom:
I Nagroda 2000 zł – Piotr Steffen za pracę pt. „Świadkowie tajemnicy przejścia”,
II Nagroda 1000 zł – Łukasz Opłatek za pracę pt. „I że cię nie opuszczę”,
III Nagroda 500 zł – nie przyznano,
I Wyróżnienie 250 zł – Sylwia Wysocka za pracę pt. ”Miłość jest najważniejsza”,

II Wyróżnienie 250 zł – Jadwiga Mianowska za pracę pt. „Zsunęła cię ciemność”.
 

Ponadto wręczono nagrody specjalne organizatora i współorganizatorów konkursu:
– Stowarzyszenia Prasy Lokalnej w Poznaniu – Konrad Szadkowski za pracę pt. „Peregrynacja Aresa”,
– Prezesa Stowarzyszenia im Brandstaettera w Poznaniu – Łucja Ciesielska za pracę pt. „Katastrofa”,
– Wyższą Szkołę Artystyczną w Warszawie – Redakcja Aktualności Lokalnych w Złotowie.

Znak Dobra

Z okazji 25 –lecia Stowarzyszenia  Prasy Lokalnej zapraszamy na Ogólnopolską Jubileuszową Konferencję Dziennikarską – „STOWARZYSZENIE PRASY LOKALNEJ OD 25 LAT BUDUJE LOKALNE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE”
Termin 29 września 2017r, godz. 11.00

W 2017 roku z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Prasy Lokalnej w Poznaniu ukazała książka STOWRZYSZENIE PRASY LOKALNEJ OD 25 LAT BUDUJE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE.
Praca zbiorowa pod redakcją prof. dr hab. Ryszarda Kowalczyka oraz Jerzego Mianowskiego – Prezesa Zarządu SPL

Wydawnictwo swoim patronatem objął Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu