Jak budować społeczności wokół lokalnych portali, czyli “Lokalsi zdobywają Loversów”

“Lokalsi zdobywają Loversów” to publikacja, w której znajdziecie podpowiedzi, jak budować społeczności wokół swoich portali. Dowiecie się, jak robią to  inni i czego możecie się od nich nauczyć.  

Od kilku lat lokalni wydawcy, redaktorzy i dziennikarze głowią się nad tym:

  • jak w cyfrowej rzeczywistości trafić do swoich odbiorców,
  • jak przebić się z wartościowymi treściami przez ściek płynący z mediów społecznościowych, 
  • jak sprawić, by ludzie chcieli nam płacić za naszą pracę?

Na te pytania stara się odpowiedzieć Beata Frąckowiak – Piotrowicz w swojej publikacji “Lokalsi zdobywają Loversów”.

Czego potrzebują Czytelnicy lokalnych portali?

W książce znajdziecie omówienie badań czytelników lokalnych portali, które przeprowadzono w Polsce i Ameryce. Okazuje się, że choć dzielą ich tysiące kilometrów, potrzeby mają te same. Jakie? Przeczytacie o tym w publikacji.

Jak budują społeczności lokalne portale w Ameryce?

Czy macie zbudowaną strategię swojej portalowej marki, stworzyliście manifest swojego portalu? Nie? W amerykańskich mediach to podstawa. Pisze o tym Beata Frąckowiak-Piotrowicz w publikacji “Lokalsi zdobywają Loversów”. Znajdziecie tam kilka przykładów, które mogą Was zainspirować.

Jak społeczność może pomóc lokalnemu portalowi?

Większość lokalnych portali ma swoją społeczność, niewiele jednak myśli o tym, jak z nią współpracować systemowo i strategicznie. Podpowiedzi, jak to robić znajdziecie w rozdziale:  “10 kroków do stworzenia strategii budowania  społeczności wokół lokalnego portalu”   

  • Pracuję w lokalnych mediach ponad 30 lat. Transformacja cyfrowa jest bardzo trudnym momentem dla większości z nas. Jestem przekonana i głęboko wierzę w to, że zbudowanie trwałej społeczności wokół naszych portali nie tylko pozwoli przetrwać trudny czas, ale rozwinąć skrzydła. Dlatego zachęcam gorąco do przeczytania “Lokalsi zdobywają Loversów”. Jestem ciekawa Twojej opinie i zachęcam do dyskusji na ten temat -mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz.

Pobierz e-book “Lokalsi zdobywają Loversów”