E – JOURNALISM ACADEMY CAMP 2021 – Dziennikarstwo internetowe w lokalnych portalach informacyjnych

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej zaprasza na obóz szkoleniowy E – JOURNALISM ACADEMY CAMP 2021. Obóz dedykowany jest dla dziennikarzy internetowych do 28 roku życia. Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji cyfrowych dziennikarzy tworzących treści do swoich portali informacyjnych. Obóz organizowany jest pod patronatem Stowarzyszenia Prasy Lokalnej z Jarocina oraz Google.

Podczas szkolenia omówione zostaną tradycyjne gatunki dziennikarskie pod kątem wykorzystania ich w Internecie. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak konstruować newsy, reportaże i felietony. Poznają metody zdobywania informacji i przetwarzania ich na materiały prasowe. Nauczą się również zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusję w komentarzach i na forum. Poznają też tajniki promocji kontentu w sieci z wykorzystaniem tzw. mediów społecznościowych, newsletterów, pozycjonowania oraz e-reklamy.

Obóz szkoleniowy podzielony jest na dwa turnusy w terminach 13 – 17 września i 20 – 24 września 2021 roku. Do wyboru jest jeden z terminów, a kwalifikacje uczestników odbywać się będą na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Każdy z turnusów liczył będzie do 25 uczestników. Miejscem zakwaterowania i szkolenia jest trzygwiazdkowy Hotel Polski w Mielcu.