Wystartował II turnus E-Journalism Academy Camp 2022

Przed dziennikarzami pracowity tydzień. Pierwszy dzień to spotkanie z Michałem Kopińskim, który jest obecny w mediach od początku 2002 roku.

Był dziennikarzem politycznym i kryminalno-sądowym „Gazety Wyborczej”, pracował m.in. w poznańskim dziale śledczym tego tytułu. Przez ponad dekadę redaktor, szef działów i manager w „Głosie Wielkopolskim”. Prowadził transformację cyfrową 15 redakcji lokalnych Polska Press w Wielkopolsce. Nominowany do nagrody „Grand Press”, zdobywca tytułu „Wybitnego Dziennikarza Gazety Wyborczej” w kategorii lokalnej. Od 2008 roku prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach, od 2014 roku – nieprzerwanie – z pracowni prasowej i internetowej na poznańskim Uniwersytecie Adama Mickiewicza.

Michał poruszy następujące tematy:
– Czy pisanie „do Internetu”, z myślą o liczbie użytkowników, odsłon, czasie na stronie i innych wskaźnikach, musi iść w parze z tym, że teksty są warsztatowo coraz mniej dopracowane?
– Dlaczego coraz częściej gubimy święte zasady warsztatu dziennikarskiego?
– Jak pisać, żeby teksty „robiły liczby”, a jednocześnie pogłębiały tematy, przedstawiały racje wszystkich stron, były rzetelne i uczciwe?
– Jak wziąć to, co najlepsze ze słynnego „kiedyś to było” i zmiksować z technologią A.D. 2022?
– Jednym zdaniem: Jak połączyć ogień z wodą?