Trwa III edycja darmowych szkoleń online dla dziennikarzy w ramach projektu e-Journalism University

Z początkiem października 2023 r. ruszyła kolejna edycja e-Journalism University. To już 3 rok projektu szkoleniowego dla dziennikarzy tworzących treści do Internetu prowadzonego przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych przy wsparciu Google News Initiative.

Przedsięwzięcie jest webinarowym cyklem szkoleniowym przeznaczonym dla dziennikarzy, freelancerów i studentów dziennikarstwa, chcących podnieść swoje kompetencje cyfrowe.

W projekcie do tej pory wzięło już udział 814 słuchaczy z 145 redakcji z całej Polski. W wykładach brali udział także freelancerzy i studenci dziennikarstwa. 31 wykładowców w 41 katedrach prowadziło bezpłatne zajęcia online w ośmiu semestrach.

Tematyka szkoleń dopasowana jest do potrzeb redakcji lokalnych portali informacyjnych. W pierwszym semestrze roku 2023/2024 słuchacze zapoznają się z narzędziami analitycznymi, które wspierają przychodową strategię wydawcy. Uczą się jak interpretować dane pozyskane z Google Analytics 4, poznają tajemnice dobrego wywiadu oraz jak być dobrym dziennikarzem w cyfrowej erze, biorą też udział w warsztatach na temat dziennikarstwa zgodnego ze specyfiką internetu oraz projektowania graficznego wykorzystywanego w codziennej pracy dziennikarza.

Już w grudniu rozpocznie się II semestr, w którym uczestnicy zajmą się pracą dziennikarza online, zmianą trybu pracy dziennikarza oraz pracą jako freelancer, poznają tajniki gatunków dziennikarskich oraz poprawnej pracy ze sztuczną inteligencją, nauczą się jak robić podcasty, będą też mieli okazję nabyć umiejętności w szczególnym rodzaju dziennikarstwa jakim jest MOJO – dziennikarstwo mobilne.

Udział w szkoleniach dostępny jest dla wszystkich dziennikarzy, bez ograniczeń wiekowych. Program oraz kalendarium zajęć, a także informacje o zapisach na poszczególne katedry, są dostępne na stronie internetowej e-Journalism University.

Udział w zajęciach Uniwersytetu jest bezpłatny. To wyjątkowa okazja na podniesienie swoich umiejętności, aby robić dobre dziennikarstwo i tworzyć treści wysokiej jakości .

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na stronę journalismuniversity.pl oraz do zapisów i dołączenia do społeczności e-Journalism University.