Trwa I turnus E–Journalism Academy Camp 2022

Trwa 1. turnus obozu szkoleniowego E-Journalism Academy Camp 2022 dla e-dziennikarzy tworzących treści w portalach informacyjnych. Od poniedziałku 5 września 2022 r. uczestnicy obozu zdobywają wiedzę z zakresu dziennikarstwa internetowego. W tym roku słuchacze biorą udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów dziennikarstwa internetowego oraz fotografii.

Piotr Zieliński prowadzi warsztat pt.: „Innowacyjne dziennikarstwo internetowe: nowe sposoby opowiadania historii”. Na tych warsztatach dziennikarze dowiadują się, jak stworzyć intrygujący materiał, oraz jak pisać i przygotować treści na potrzeby internetu. Poznają także przydatne narzędzia w codziennej, dziennikarskiej pracy, fact-checkingiem, pogłębionym researchem, dziennikarstwem danych i wizualizacją.

Michał Kopiński zajmie się odpowiedzią na następujące pytania: czy pisanie „do internetu”, z myślą o liczbie użytkowników, odsłon, czasie na stronie i innych wskaźnikach, musi iść w parze z tym, że teksty są warsztatowo coraz mniej dopracowane? Dlaczego coraz częściej gubimy święte zasady warsztatu dziennikarskiego? Jak pisać, żeby teksty „robiły liczby”, a jednocześnie pogłębiały tematy, przedstawiały racje wszystkich stron, były rzetelne i uczciwe? Jak wziąć to, co najlepsze ze słynnego „kiedyś to było” i zmiksować z technologią A.D. 2022?

Grzegorz Koza prowadzi warsztaty z fotografii i fotoreportażu dla dziennikarzy.