Rusza nabór do uczestnictwa w stacjonarnym obozie E-Journalism Academy Camp 2022

Po sukcesie zeszłorocznego obozu dla dziennikarzy, który odbył się w gościnnych progach Hotelu Polskiego w Mielcu Stowarzyszenie Mediów Lokalnych przy wsparciu Google rozpoczęło nabór do II edycji E-Journalism Academy Camp 2022.

Podobnie jak w ubiegłym roku do udziału w 5-dniowym obozie szkoleniowo-integracyjnym zostali zaproszeni młodzi e-dziennikarze, którzy tworzą treści w portalach informacyjnych.

Podczas zajęć z Piotrem Zielińskim dziennikarze nauczą się jak stworzyć intrygujący materiał, oraz jak pisać i przygotować treści na potrzeby internetu? Poznają przydatne narzędzia w codziennej, dziennikarskiej pracy. Zajmą się także fact-checkingiem, pogłębionym researchem, dziennikarstwem danych i wizualizacją. Na warsztatach nie zabraknie także praktycznych porad dot. budowy marki osobistej z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Oprócz rzetelnego warsztatu dziennikarskiego uczestnicy zdobędą wiedzę przygotowującą ich od strony biznesowej do prowadzenia własnych mediów: blogów, vlogów, serwisów internetowych, czy autorskich kanałów w mediach społecznościowych.

Michał Kopiński podczas swoich warsztatów odpowie na to, czy pisanie „do internetu”, z myślą o liczbie użytkowników, odsłon, czasie na stronie i innych wskaźnikach, musi iść w parze z tym, że teksty są warsztatowo coraz mniej dopracowane? Dlaczego coraz częściej gubimy święte zasady warsztatu dziennikarskiego? A także jak pisać, żeby teksty „robiły liczby”, a jednocześnie pogłębiały tematy, przedstawiały racje wszystkich stron, były rzetelne i uczciwe? Nie pozostaną także bez odpowiedzi pytania o to jak wziąć to, co najlepsze ze słynnego „kiedyś to było” i zmiksować z technologią A.D. 2022, czyli jak połączyć ogień z wodą?

Warsztaty pt.: „Fotograf czy fotoreporter jaka to różnica?”, które poprowadzi Paweł Nowak pozwolą młodym dziennikarzom na spotkanie z doświadczonym fotoreporterem. Paweł Nowak opowie młodym jak opisywać rzeczywistość przy pomocy aparatu fotograficznego, spostrzegawczości odrobinie sprytu i szczęścia.

Dziennikarze poznają także historią początków fotografii. Dowiedzą się jaki sprzęt trzeba posiadać?
Jak jest różnica między fotografem czy fotoreporterem? Odpowie na pytanie czy każdy może być fotoreporterem?

W obozie mogą wziąć udział dziennikarze, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Uczestnictwo w obozie jest całkowicie bezpłatne.

Tegoroczny E-Journalism Academy Camp 2022 podzielony jest na 3 turnusy:

Turnus 1 – 5.IX – 9.IX 2022 r.
Turnus 2 – 12.IX – 16.IX 2022 r.
Turnus 3 – 19.IX – 23.IX 2022 r.

W jednym turnusie może wziąć maksymalnie 25 osób, dlatego przypominamy że ilość miejsc jest ograniczona!!!
Więcej wiadomości znajduje się na stronie obozu szkoleniowego: https://journalismuniversity.pl/camp-2022/