Rozwijaj swoje umiejętności dziennikarskie online! II semestr e-Journalism University rusza 1 grudnia 2023 r.

Już 1 grudnia rozpocznie się kolejny semestr zajęć w e-Journalism University. Jest to już II edycja webinarowego cyklu szkoleniowego przeznaczonego dla dziennikarzy, freelancerów i studentów piszących do Internetu. Do udziału w szkoleniach zostali zaproszeni także wydawcy, dla których w każdym semestrze organizowane są dedykowane katedry.

e-Journalism University – Szkoła Nowoczesnego Dziennikarstwa jest realizowany przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych przy wsparciu Google News Initiative. Do tej pory w szkoleniach wzięło udział 873 uczestników, którzy szkolili się w 47 katedrach prowadzonych przez 35 wykładowców.

Wszystkie zajęcia e-Journalism University odbywają się online w grupach do 22 osób. W II semestrze uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z wyjątkowymi wykładowcami, którzy od lat są związani ze światem dziennikarskim. Podzielą się oni ze słuchaczami swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem.

W II semestrze cykle wykładów poprowadzą:

Agnieszka Marzęda: „Praca dziennikarza online / zmiana trybu pracy, praca jako freelancer”.

Konrad Sinica: „Od faktów do opinii. Gatunki dziennikarskie w praktyce”.

Monika Świetlińska: „Zaawansowane techniki redagowania z ChatGPT. Jak unikać oskarżeń o generowanie treści przez maszynę?

„.

Jarosław Śliżewski: „Digital publishing wyzwania 2024”.

Przemysław Skowron: „Jak tworzyć nowoczesny podcast”.

Ryszard Parka: „Skazany na siebie – dziennikarstwo mobilne w teorii i praktyce”.

Wykłady prowadzone są zarówno dla stawiających pierwsze kroki w dziennikarstwie internetowym jak i dla zaawansowanych.

e-Journalism University to wyjątkowy projekt w którym rozwijajmy swoje umiejętności i kompetencje. Cieszy się popularnością i jest doceniany w środowisku dziennikarskim. Dzięki uczestnictwu w e-Journalism University stajemy się sprawnymi twórcami i strażnikami jakościowej treści na miarę naszych czasów.

Strona projektu: www.journalismuniversity.pl