Lokalsi 4.0 I Ogólnopolskim Forum Mediów Lokalnych

Lokalsi 4.0 – I Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych

I Ogólnopolskiego Forum Mediów Lokalnych – Lokalsi 4. odbyło się 20-21 lutego 2020 roku w Campusie Google for Startups w Warszawie. To było wyjątkowe wydarzenie.

Stowarzyszenie Prasy Lokalnej mogło zorganizować to niezwykłe wydarzenie dzięki wsparciu Google News Initiative .

Lokalsi 4.0 – ponad stu uczestników!

W I Ogólnopolskim Forum Mediów Lokalnych LOKALSI 4.0 wzięło udział ponad stu wydawców i dziennikarzy z lokalnych tygodników oraz portali.

Najważniejszym celem forum było wsparcie lokalnych mediów w zdobywaniu wiedzy na temat nowych technologii i wykorzystaniu ich do rozwoju.

W ramach forum Loalsi 4.0 odbyły się debaty, seminaria i praktyczne warsztaty ze stosowania cyfrowych narzędzi w dziennikarstwie lokalnym, ułatwieniach w tworzeniu materiałów, monetyzacji treści dziennikarskich oraz z najlepszych praktyk i historii sukcesów mediów lokalnych na całym świecie. Swoją wiedzą podzielili się najlepsi eksperci rynku mediów, jak Richard Fletcher, a także specjaliści pracujący dla Google m.in. Mark Peters oraz Nadin Rabaa. 

Lokalsi 4.0 – lokalne dziennikarstwo w sieci

Uczestnicy Forum debatowali nad przyszłością wydawnictw lokalnych, a także zjednoczeniem działań na rzecz rozwoju lokalnego dziennikarstwa w sieci. Podczas spotkania wydawcy i dziennikarze rozmawiali o szansach, jakie niesie Internet, ale również o zagrożeniach. Pewnie dlatego dużym powodzeniem cieszył się wykład Franciszka GeorgiewaSocial media – szansa czy zagrożenie dla mediów lokalnych?”. Niestety, nie miał on dla nas dobrych wieści.

I Ogólnopolskiego Forum Mediów Lokalnych

Lokalsi 4.0 – wymiana doświadczeń

I Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych było też bardzo dobrym miejscem do dyskusji, ścierania się różnych poglądów, ale też wymiany doświadczeń.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Dzięki wsparciu finansowemu Google News Initiative mogliśmy również pokryć uczestnikom koszty noclegu i wyżywienia.

Patronem medialnym wydarzenia byli: Media Marketing Polska i portalmedialny.pl

Mamy nadzieję, że będziemy mogli się z wami spotykać na kolejnych edycjach naszego Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych Lokalsi 4.0

Więcej o wydarzeniu Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych Lokalsi 4.0 znajdziecie tu

Zapraszamy też do polubienia naszego profilu na Facebooku