statuetka

Jutro gala rozdania nagród

Ostatnie chwile dzielą nas od gali rozdania nagród w ramach pierwszej edycji konkursu „Local e-Journalism Awards 2021” organizowanego przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych (dawniej Stowarzyszenie Prasy Lokalnej). Już jutro poznamy zwycięzców w 9 kategoriach, w tym laureata nagrody specjalnej Pro Bono Publico im. Stefana Bratkowskiego.

Przed nami „Ogólnopolskie Forum Mediów Lokalnych Lokalsi 4.0” i rozdanie nagród w ramach pierwszego w Polsce konkursu zaadresowanego do dziennikarzy i wydawców lokalnych portali internetowych „Local e-Journalism Awards 2021”.

Myślę, że to historyczna chwila, taki znak czasów, w których przyszło nam funkcjonować. Świat mediów zmienia się w bardzo dynamiczny sposób, jednak dla niektórych może być dość zaskakujące, że adresujemy konkurs tylko do dziennikarzy i wydawców portali internetowych. Uznaliśmy jednak, że warto promować dobre wzorce w mediach zyskujących coraz większe zasięgi, mających wielu odbiorców i coraz istotniejszy wpływ na życie ludzi.

Dosyć powszechne są narzekania na niski poziom dziennikarstwa w internecie. Dochodzi do tego wielka skala trudności mediów lokalnych w procesie transformacji cyfrowej i adaptacji do nowych wyzwań stających przed nimi– mówi prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych Piotr Piotrowicz.

2 marca, od rana w formule on-line spotkamy się by dyskutować i przedstawiać nurtujące nas problemy i szukać rozwiązań w sprawach związanych z funkcjonowaniem mediów lokalnych.

W tym roku, udział w konferencji nie wymaga specjalnego logowania. Jest ona otwarta dla każdego zainteresowanego sprawami środowiska wydawców lokalnych.

Ostatnią częścią jutrzejszego wydarzenia będzie gala rozdania nagród w konkursie dziennikarskim „Local e-Journalism Awards 2021”, którego współorganizatorem jest firma Google Polska. Mecenatem konkursu i jednocześnie fundatorem dwóch nagród jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Gala w formule hybrydowej odbędzie się w gościnnym Campusie Google na Placu Konesera w Warszawie. Transmisja z gali, już jutro o 17:00 na stronie www.lokalsi4-0.pl.