Dołącz do E-Journalism University! Szkoła nowoczesnego dziennikarstwa rozpoczyna kolejny niesamowity rok szkoleń!

Już 10 października rozpoczyna się kolejna edycja E-Journalism University. Jest to już II edycja webinarowego cyklu szkoleniowego przeznaczonego dla dziennikarzy i freelancerów piszących do Internetu. Do udziału zaproszeni są także wydawcy dla których w każdym semestrze organizowane są dedykowane katedry. Wszystko za symboliczną opłatę rejestracyjną. Mamy rabaty dla redakcji, dziennikarzy i freelancerów indywidualnie opłacających udział.

E-Journalism University Szkoła Nowoczesnego Dziennikarstwa jest realizowany przez Stowarzyszenie Mediów Lokalnych pod patronatem Google. Z założenia jest projektem zakładającym kształcenie zdalne. To założenie pozwoliło przeprowadzić pierwszą odsłonę projektu w zeszłym roku, gdzie podczas pandemii bez większych problemów wzięło udział 295 uczestników. Szkolili się oni w 21 katedrach przez 264 godziy wykładów i szkoleń online.

W tym roku projekt wszystkie zajęcia E-Journalism University odbywają się online w grupach do 22 osób. Nie ma ograniczeń wiekowych ani związanych z rodzajem medium w którym pracują dziennikarze.

Uczestnicy nauczą się tworzyć interesujące i przyciągające uwagę materiały online. Nabędą umiejętność pisania treści zgodnie z zasadami SEO. Poznają narzędzia niezbędne w codziennej dziennikarskiej pracy i nauczą się ich używać.

Fact-checking, pogłębiony research, dziennikarstwo danych i wizualizacja staną się dla nich codzienną rzeczywistością. Podniosą swoje kompetencje biorąc udział w warsztatach fotografii i fotoreportażu dla dziennikarzy.

Otrzymają też dużą dawkę wiedzy w zakresie używania narzędzi graficznych tak aby samemu tworzyć materiały do swoich treści, bez udziału studia graficznego. Poznają narzędzia analityczne i sposoby interpretacji danych analitycznych. Nasi eksperci zajmą się tematyką dotyczącą budowy marki osobistej. Nie zabraknie także wiedzy prawniczej.

Zajmiemy się transformacją cyfrową, monetyzacją treści i wartością jaką są użytkownicy naszych portali. Głównym celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych wydawców i dziennikarzy tak, aby nasza praca była jeszcze lepsza i na coraz wyższym poziomie.

Wykłady prowadzone będą zarówno dla stawiających pierwsze kroki w dziennikarstwie internetowym, jak i dla zaawansowanych. Organizatorzy zapraszają dziennikarzy bez względu na rodzaj medium w którym pracują oraz bez ograniczeń wiekowych.

Całe przedsięwzięcie podzielone jest na cztery, 8-tygodniowe semestry. E-Journalism University rozpoczyna się 10 października a kończy w maju 2023 r.

W ramach każdego semestru działać będzie 6 do 10 bloków tematycznych (katedr) prowadzonych przez wykładowców z praktycznym doświadczeniem w mediach. To eksperci, którzy oprócz potężnej wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem zawodowym posiadają dar przekazywania wiedzy.

Za uczestnictwo w zajęciach w konkretnej katedrze uczestnicy wnoszą tylko opłatę wpisową. Poza tym webinary są darmowe. Dla wszystkich redakcji które zapiszą większą ilość dziennikarzy są przewidziane rabaty. Podobnie dla dziennikarzy indywidualnie opłacających udział. Wystawiamy faktury VAT. Wszelkie informacje na temat zapisów i rabatów znajdziecie na stronie: journalismuniversity.pl w zakładce „Rejestracja”.

E-Journalism University to wyjątkowy projekt, w którym musisz wziąć udział. Razem rozwijajmy swoje umiejętności i kompetencje i stańmy się twórcami i strażnikami jakościowej treści na miarę naszych czasów.